Got 0 bytes response, method=default Response decode error Abp Skworc zapewnia o wsparciu poszkodowanych na Opolszczyźnie.

katedra

Abp Skworc zapewnia o wsparciu poszkodowanych na Opolszczyźnie.

WP 20170708 08 55 03 Pro- Głęboko współczujemy wszystkim, którzy ucierpieli w wyniku trąby powietrznej, która 7 lipca przeszła nad miejscowością Landzmierz w parafii Cisek – pisze metropolita katowicki abp Wiktor Skworc w związku z kataklizmem, który nawiedził diecezję Opolską. Zapewnia także o modlitwie oraz przekazuje pomoc materialną.

Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc skierował specjalny list w związku z kataklizmem jaki nawiedził część diecezji opolskiej. - Diecezja Opolska przeżywa w tych dniach chwile głębokiego smutku, z powodu kataklizmu, który nawiedził Waszą Diecezję. Głęboko współczujemy wszystkim, którzy ucierpieli w wyniku trąby powietrznej, która 7 lipca przeszła nad miejscowością Landzmierz w parafii Cisek – pisze hierarcha.

W liście hierarcha składa serdeczne wyrazach współczucia dla wszystkich poszkodowanych. Metropolita katowicki zapewnia także o modlitwie za poszkodowanych oraz informuje, że za pośrednictwem Caritas Archidiecezji Katowickiej zostanie przekazany dar materialny w wysokości 50 tys. zł.
- Powierzam Diecezję Opolską i Jej Pasterzy Bożej Opatrzności, prosząc, by każdego i wszystkich chroniła od dramatycznych doświadczeń – pisze abp Skworc na zakończenie listu.

W wyniki trąby powietrznej, która przeszła nieopodal Kędzierzyna Koźla zostało uszkodzonych 40 budynków. 20 z nich ma urwane lub uszkodzone dachy. Wsparcie dla poszkodowanych przekaże Caritas oraz budżet Państwa.

ks.sk

Arcybiskup

SylwetkaNauczanieKalendarium
kalendarium

POCZTA ELEKTRONICZNA

Nowa poczta

Historia Archidiecezji

historyczna

Galeria

galeria3

Proces Beatyfikacyjny

machaw08

Kalendarz wydarzeń

Instytucje

Duszpasterstwa

Ruchy i stowarzyszenia

Media