Got 0 bytes response, method=default Response decode error Centralna procesja Bożego Ciała

Centralna procesja Bożego Ciała

IMG 1115Centralna procesja eucharystyczna miasta Katowice wyruszy z kościoła Mariackiego o 10.30 i przejdzie ulicami: Mariacką, Francuską, Jagiellońską do Placu Miarki, następnie Wita Stwosza i Powstańców do katedry.

Na zakończenie uroczystości w katedrze zostanie odprawiona Msza św. o 12.00.

Do udziału w procesji w sposób szczególny zaproszeni są mieszkańcy parafii leżących w śródmieściu Katowic: Chrystusa Króla, Niepokalanego Poczęcia NMP, Przemienienia Pańskiego, św. Apostołów Piotra i Pawła oraz parafii wojskowej św. Kazimierza.

Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc skierował zaproszenie do rodziców, młodzieży, dzieci pod opieką dorosłych, a zwłaszcza dzieci pierwszokomunijnych oraz wiernych należących do kościelnych stowarzyszeń i ruchów, poczty sztandarowe i członków służby liturgicznej.

W zaproszeniu czytamy m. in.: „Zewnętrznym świadectwem naszej wiary i świętowania niech stanie się udekorowanie domów i okien mieszkań na trasie procesji. Uczyńmy uroczystość Bożego Ciała publicznym wyznaniem naszej wiary w Boga obecnego z nami w Eucharystii i dajmy wyraz temu, że mieszkańcy metropolitalnego miasta Katowice należą do Civitas Dei, do Miasta Bożego, i pielgrzymują do niego mocą Eucharystii”.

ASI