Got 0 bytes response, method=default Response decode error Statuetka im. bł. ks. J. Czempiela dla abp. Wiktora Skworca

Statuetka im. bł. ks. J. Czempiela dla abp. Wiktora Skworca

TDC 7273W imieniu metropolity katowickiego abp. Wiktora Skworca jego sekretarz ks. Grzegorz Śmieciński odebrał w Chorzowie statuetkę im. bł. ks. J. Czempiela.

Podczas „II Czempieliady” zorganizowanej przy parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Chorzowie, gdzie proboszczem był bł. ks. Józef Czempiel, przyznano statuetkę jego imienia metropolicie katowickiemu abp. Wiktorowi Skworcowi. W imieniu hierarchy odebrał ją sekretarz ks. Arcybiskupa, ks. Grzegorz Śmieciński.

Józefa Dziadek – Wilk ze Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół bł. ks. Józefa Czempiela wygłaszając laudację umotywowała przyznanie statuetki metropolicie katowickiemu. - W uznaniu zasług pomyślnego przeprowadzenia dzieła II Synodu Archidiecezji Katowickiej oraz za starania Jego Ekscelencji w upowszechnianiu kultu błogosławionych naszego lokalnego Kościoła: ks. Józefa Czempiela oraz ks. Emila Szramka, a także za intensywne wspieranie trwających procesów beatyfikacyjnych ks. Franciszka Blachnickiego oraz ks. Jana Machy – mówiła.

- Dziękujemy za stanie na straży chrześcijańskich wartości na Śląsku, reprezentowanie go w pracach Episkopatu Polski oraz za wysiłki, by niedziela była „Boża i nasza” – dodała.

Statuetka im bł. ks. J. Czempiela jest wyróżnieniem przyznawanym osobom, które realizują ideały męczennika z Chorzowa: dobroczynność oraz walkę z bezrobociem, ubóstwem i społecznym wykluczeniem, a także tym, którzy treścią swojego życia służą Kościołowi katowickiemu przyczyniając się do upowszechnienia kultu w nim błogosławionych. W tym roku statuetkę przyznano po raz drugi. Jako pierwszy otrzymał ją abp senior Damian Zimoń.